Cessari magazín Zpět do magazínu

Co nás nutí kupovat masivní nábytek?

21.04.2019
Masivní nábytekse hodí do každého interiéru a může se stát dominantou moderního interiéru domácnosti, pracovních prostor nebo třeba rekreačních objektů. Zkrátka hodí se kamkoliv, ale stále se najde velké množství těch, co raději nakupují nižší kvalitu za nižší cenu. Ano, masiv je poněkud dražší, ale vyplatí se připlatit těch pár tisíc, vrátí se vám to mnohonásobně. Co vás tedy může přesvědčit o koupi masivního nábytku?

Co kus, to originál

Pro masivní nábytek platí, že jeho výroba má svá specifika a většinou nehovoříme o masivní produkci. Naopak, jednotlivé kusy jsou vyráběny poctivou ruční prací a je kladen důraz na detail. To pak není divu, že každý kousek masivního nábytku je originálem.

Kvalitní materiál

Neoddiskutovatelným plusem masivu je jeho vysoká kvalita a odolnost. Když říkáme odolnost, můžeme mít na mysli i několik generací, či dokonce několik století. Při správné péči vám může kvalitní masivní nábytek vskutku sloužit nečekaně dlouho.

Příroda se cení

Milovníci všeho přírodního asi nejvíce ocení tu krásnou vůni přírody, ten příjemný pocit při doteku dřeva. Masivní nábytkové prvky se mohou vyrábět v podstatě z jakékoliv dřeviny, vedou ale takové stromy, jako dub, buk, ořech, jasan, smrk, bříza či třešeň. A zajisté se nabízí také možnost pořídit skvostný nábytek z vzácných dřevin, jako eben, mahagon či teak.

Na míru

Většina firem, zabývajících se výrobou luxusního nábytku z masivu, nabízí také možnost nechat si vyrobit kus přesně na míru a dle vašich priorit. Anebo zvolte tu variantu, kdy vám firma vybaví masivem dokonce celou domácnost, samozřejmě na míru.

Estetické hledisko

Při sestavování nábytku v domácnosti i kdekoliv jinde pamatujte na estetické hledisko a správně zvolený design. Masivní nábytek se hodí spíše do rustikálních interiérů, ale může být vyroben také v duchu moderny. Jisté je, že úchvatné kresby letokruhů na poctivé dřevině mohou interiéru dodat skutečnou naturální krásu.
Zpět do magazínu
Diskuze k článku
Cessari magazín
Jak na výběr sedací...
Jak na výběr sedací...
Pustili jste se do zařizování svého obývacího pokoje? V tom případě už určitě... více
Jak si vybrat vhodnou...
Jak si vybrat vhodnou...
Spánek je pro naše zdraví naprosto nepostradatelný. Naše tělo i mysl při něm... více
Jak vybrat správné...
Jak vybrat správné...
Chcete si koupit nové křeslo do své domácnosti? Nevíte, jaké byste měli zvolit?... více

Zobrazit další články
loga_orez