Cessari magazín Zpět do magazínu

Dubové dřevo

21.04.2019
Pro výrobu nábytku se používá mnoho materiálů i mnoho dřevin. Jasnou kvalitativní převahu má ovšem dubové dřevo. Již odedávna je dubové dřevo velmi žádané a to především kvůli svým vlastnostem. Je velmi pevné, tvrdé, pružné a odolné. Jelikož bylo dříve velmi drahé a nedostupné, tak se používalo především na výrobu trámů. V dnešní době si však může takové dubové dřevo opatřit každý.
 

Odolnost dřeva

Pokud se vyrábí nábytek ze dřeva, tak může mít jeho majitel jistotu, že mu vydrží sloužit velmi dlouho. Samotné dubové dřevo patří mezi rekordmany, dubové dřevo totiž dokáže plnit svoji funkci i 1200 let. To je jedním z důvodů, proč i my nabízíme nábytek, který je výhradně z dubu, zajistí vám doživotní funkci a spolehlivost.

Na světě sice existuje i několik vzácných dřevin, které vlastnosti dubu předčí, ovšem v Evropě se jedná o bezkonkurenční a vyhledávaný materiál.

Jednou z výjimečných vlastností dubového dřeva je i jeho odolnost vůči vlhku, suchu nebo střídání velkých rozdílů vlhkosti a sucha. Vždy se z něj vyráběla například mlýnská kola, lávky přes říčky a potoky, piloty k mostům, ale také sudy. Do dnešních dob je dokonce velký zájem o původní dubový nábytek vyrobený před stoletími. Jeho majitelé velmi dobře vědí, že se mohou spolehnout na jeho kvalitu.
 

S dubovým dřevem se rovněž velmi dobře pracuje

Ačkoliv je tvrdé, tak se snadno obdělává dlátem a to je jeden z důvodů, proč ho vyhledávají různí sochaři i řezbáři. Stejně dobře lze toto dřevo lepit a mořit.

V dnešní době je bohužel trh nasycen mnoha náhražkami

Které z hlediska kvality výrazně zaostávají. Nejsou to pouze různé jiné druhy dřeva, ale především dřevotříska. My bychom si ovšem nedovolili našim zákazníkům prodávat nekvalitní nábytek. Naše produkty jsou vyráběny z toho nejkvalitnějšího dubového dřeva, které vám zaručí jedině spokojenost.


Zpět do magazínu
Diskuze k článku
Cessari magazín
Jak na výběr sedací...
Jak na výběr sedací...
Pustili jste se do zařizování svého obývacího pokoje? V tom případě už určitě... více
Jak si vybrat vhodnou...
Jak si vybrat vhodnou...
Spánek je pro naše zdraví naprosto nepostradatelný. Naše tělo i mysl při něm... více
Jak vybrat správné...
Jak vybrat správné...
Chcete si koupit nové křeslo do své domácnosti? Nevíte, jaké byste měli zvolit?... více

Zobrazit další články
loga_orez