Cessari magazín Zpět do magazínu

Proč spát v luxusní posteli?

23.04.2018
Kvalita vaší postele, ale také matrace, se může výrazně podepsat na kvalitě spánku, na celkovém nočním komfortu, na designu ložnice, ale také na vašem zdraví. Proč si zvolit pro spánek luxusní postel, vyrobenou ze špičkových materiálů? Zde jsou plusy a výhody postelí, za které si sice připlatíte, které jsou ale na míru a často na celý život.

Přírodní materiály

Výrobci, zabývající se produkcí vysoce kvalitních postelí poukazují na to, že zvolený materiál může působit blahodárně na tělo, zvláště pokud hovoříme o těch z přírody. Ty dokážou dokonce omezit stres a samozřejmě zprostředkovat příjemný spánek.

Je již neoddiskutovatelně prokázáno, že spát na umělém materiálu zvyšuje velice výrazně srdeční aktivitu, což neplatí o přírodních materiálech. Jinak řečeno přírodní materiály více uklidňují a dokážou se lépe sžít s vaším tělem a s vaší pokožkou. Ale pozor, ceny postelí vyrobených z ryzí přírody se mohou pohybovat opravdu hodně vysoko, někdy hovoříme i o statisících.

Příklady přírodních materiálů:
  • Vlna a merino vlna
  • Bavlna
  • Bambus
  • Konopí
  • Len
  • Koňské žíně
  • Hedvábí
  • Pravá kůže
  • Masivní dřevo

Taštičkové pružiny

Ke komfortu postele přispívá také provedení pružin, případně dalších prvků pro udržení dobré pružnosti. Vysoce moderní jsou patentované taštičkou pružiny, které pokrývají koňské žíně. Ty se zpracovávají ve Švýcarsku, kde dochází především k dokonalému pročištění a usušení tohoto materiálu. Následně se koňské žíně splétají a vkládají do horké trouby, několik měsíců se nechají spletené, aby se dosáhlo požadovaného zvlnění.

Koncept Samina

Mužem, který stál u zrodu systému Samina byl jistý Günther Amann-Jennson, který při výrobě postelí použil jednak velmi kvalitní masivní dřevo, ale také organický kaučuk vysoké pružnosti nebo vzdušnou bavlnu a pravou ovčí vlnu. U těchto luxusních postelí se používají oboustranné rošty s kmitavým efektem a lamelami, schopné tlumit prudké pohyby těla. Kaučuková matrace omezuje tlak na kosti, svaly i kůži. A nemůžeme zapomenout ani na speciální podložku Lokosana, chránící před patogenny a elektrosmogem.
Zpět do magazínu
Diskuze k článku
Cessari magazín
Jak na výběr sedací...
Jak na výběr sedací...
Pustili jste se do zařizování svého obývacího pokoje? V tom případě už určitě... více
Jak si vybrat vhodnou...
Jak si vybrat vhodnou...
Spánek je pro naše zdraví naprosto nepostradatelný. Naše tělo i mysl při něm... více
Jak vybrat správné...
Jak vybrat správné...
Chcete si koupit nové křeslo do své domácnosti? Nevíte, jaké byste měli zvolit?... více

Zobrazit další články
loga_orez