Cessari magazín Zpět do magazínu

Vyberte si sedačku na míru pokoji i vašemu tělu

19.10.2018
Při výběru nové sedačky, která pro vás i pro váš obývací pokoj bude naprosto dokonalá, nemusíte hned zaplatit desítky tisíc, můžete naleznout tento kousek nábytku za výhodné ceny, při tom v dobré kvalitě. Jak vybrat sedačku, která bude dokonale korespondovat se stylem místnosti a pro vás bude znamenat pohodlíčko?

Typy sedaček

Nejprve se můžeme zaměřit na různé typy sedaček, zejména pak podle jejich konstrukce a velikosti. Dalo by se říct, že většina sedaček má dva nebo tři sedáky, nicméně orientovat se můžete i na sedačky, které se dají různě kombinovat a rozšiřovat. Tvary písmen L a U dnes nejsou ničím novým. Rohové sedačky mají přidané sedadlo v rohové části a jsou výhodné z pohledu šetření místa a při tom zvýšení kapacity.
Při vybírání se můžete setkat s číselným označením, například 3-1-1. Co to znamená a jak se v těchto tajemných číslech orientovat? Jedná se o počet sedacích míst, odpovídajících jednomu křeslu, pokud tedy bude označení například 2-1-1, znamená to, že tahle sestava se skládá z jedné sedačky se dvěma sedáky a dvou křesel.

Materiály

Pokud chcete porovnat jednotlivé výplně sedacích souprav, vězte, že se může jednat o molitanový materiál, latex, paměťovou pěnu, nebo třeba bonel. Nejoblíbenějšími povrchovými materiály jsou kůže, koženky, latex, samet, semiš, vlna, bavlna a další.

Výška

Výška sedačky by se měla pohybovat v rozmezí od cca 70 do 100 cm, pokud se jedná o nižší provedení, již se může dospělým špatně vstávat, to platí především pro osoby v seniorském věku.

S otomanem

Sedací soupravy s otomanem umožňují nejen sezení, ale také spánek a odpočinek vleže. Jsou to tedy buďto sedačky tvaru L nebo „účka“, u nichž se mohou oddávat horizontálnímu odpočinku dokonce dvě osoby.

Jak vybrat správnou velikost?

I výběr velikosti pro vás může být problém, ale je zde poměrně jednoduché řešení, kdy postačí změřit daný prostor, nebo si dokonce vytvořit jakousi šablonu z papíru a podle ní následně vybírat sedací soupravu vhodného rozměru.
Zpět do magazínu
Diskuze k článku
Cessari magazín
Jak na výběr sedací...
Jak na výběr sedací...
Pustili jste se do zařizování svého obývacího pokoje? V tom případě už určitě... více
Jak si vybrat vhodnou...
Jak si vybrat vhodnou...
Spánek je pro naše zdraví naprosto nepostradatelný. Naše tělo i mysl při něm... více
Jak vybrat správné...
Jak vybrat správné...
Chcete si koupit nové křeslo do své domácnosti? Nevíte, jaké byste měli zvolit?... více

Zobrazit další články
loga_orez